/  3
عنوان : آشنایی دانش آموزان با اهدای خون و پلاسما ، احیای جان بیماران
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ 
ساعت : ۱۱:۴۹:۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون البرز ،  دانش آموزان پایه  پنجم ابتدایی مدرسه شهدای شهرداری کرج از اداره کل  بازدید و با فرهنگ اهدای خون و همچنین محصولات و خدمات نوین انتقال خون آشنا شدند.

دکتر بابایی مسئول واحد آموزش ، جذب  آموزش و نگهداری اهداکنندگان پیرامون نیاز به خون اهمیت اهدای خون مستمر ، بیماری های قابل انتقال از راه خون و اصول خود مراقبتی و توصیه های پس از اهدای خون مطالب مهمی برای دانش آموزان ارائه داد.

مسئول آموزش، جذب و نگهداری اهداکنندگان این اداره کل ضمن تشریح محصولات جدید انتقال خون گفت: با راه اندازی دستگاه های خاص و پیشرفته امکان اهدای پلاسما به روش آفرزیس فراهم گردیده است.

وی در ادامه افزود: در اهدای پلاسما به روش آفرزیس فرد اهداکننده در طی این فرایند خون کامل گرفته شده از اهداکننده سانتریفیوژ می شود سپس پلاسمای آن جدا شده و سایر اجزای خون مجددا به فرد برگردانده می شود.

در این بازدید دانش آموزان  پایه پنجم از نزدیک با اهدا کنندگان خون که در راه نجات جان بیماران با هدیه دادن قسمتی از خون خود ایثار می کنند آشنا شدند .همچنین آموختند که اهدای خون از مهمترین فعالیت های انساندوستانه است واهداکنندگان احیاگران جان بیمارانند. بازدید از بخش های مختلف این اداره کل و پاسخ به سوالات در خصوص اهمیت خون و گروه های خونی از جمله برنامه های آموزشی این اردوی علمی بود .

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

سال 1398 سال رونق تولید (کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به اداره کل انتقال خون استان البرز می باشد )

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0