عنوان : تقدیر از اصحاب رسانه استان توسط مدیركل انتقال خون استان البرز
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ 
ساعت : ۱۳:۱۳:۱۹

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان البرز ، دکتر محمدرضا مهدی زاده مدیرکل انتقال خون  از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان یاوران همیشگی انتقال خون تقدیرنمود . دکتر مهدی زاده ضمن خیرمقدم به اصحاب رسانه ها  گفت :  روز خبرنگار ، تنها یک نام است و فرصتی برای تقدیر و تشکر از این قشر زحمتکش و فرهنگی که تا پای جان برای آگاهی بخشی جامعه تلاش می‌کنند. شهید صارمی که روز خبرنگار به یادبود وی مزین است، مصداق کامل این از خود گذشتگی است. تلاش عاشقانه‌ای که نه یک روز که تا همیشه باید قدردان آن بود.
وی  پس از تبريك روز خبرنگار و آرزوي توفيق براي تمامي خبرنگاران، ويژگي ها و صفات مثبت خبرنگاران  متعهد  را برشمرد و رسالت سنگين و سختي كار خبرنگاران را از جمله مشقت هاي اين شغل شريف و پر اهميت دانست
در ادامه مراسم که خبرنگاران از فعالیتهای انتقال خون سوال نمودند محمدرضا مهدی زاده  ضمن تشکر از مراجعه مردم نوع دوست استان  در راستای تامین خون و فرآورده های خونی بیماران نیازمند افزود : از ابتدای سال تاکنون  33454  نفر جهت اهدا به مراکز اهدای خون و تیم های سیار در سطح استان مراجعه کردند که  27190نفر موفق به اهدای خون، پلاکت و پلاسما شده اند .
وی افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از ده هزار  واحد پلاسما جهت فرآوری و تولید داروهای مشتق از پلاسمای مورد نیاز بیماران خاص به شرکت پالایشگر ارسال شده است. مهدی زاده تصریح کرد: آلبومین و فاکتورهای انعقادی و ایمنوگلوبولین های اختصاصی داروهای ارزشمندی هستند که جهت ادامه حیات و بهبود زندگی بیماران خاص مورد نیاز بوده که این داروها صرفا  از پلاسماهای اهدایی اهداکنندگان ساخته می شود .  
وی افزود: علیرغم افزایش اهدای پلاسما نسبت به سال گذشته به روش پلاسما فرزیس نیاز به گسترش  این فرهنگ در سطح جامعه هستیم تا اهدای پلاسما همچون اهدای مستمر خون در ذهن و قلب مردم نهادینه شود. مهدی زاده بیان کرد با وجود حضور پررنگ بانوان در فعالیت های اجتماعی ، در اهدای خون حضور کم رنگ تری دارند و تنها   چهار و نیم درصد از آمار اهداکنندگان خون در البرز را بانوان تشکیل می دهند ، لذا خواستار همکاری هرچه بیشتر اصحاب رسانه به خصوص بانوان فعال در این حوزه در جهت جلب مشارکت بانوان استان و گسترش فرهنگ خداپسندانه اهدای خون شد. مهدی زاده خواستار حمایت بیشتر مسئولین استان در خصوص تکمیل پروژه در حال ساخت انتقال خون شد. در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات و همکاری های اصحاب رسانه تشکر و قدردانی شد.


بازگشت           چاپ چاپ         
 

سال 1398 سال رونق تولید (کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به اداره کل انتقال خون استان البرز می باشد )

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0