عنوان : مدیرعامل سازمان انتقال خون سالروز تاسیس سازمان را تبریك گفت
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ 
ساعت : ۹:۵۸:۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرعامل سازمان انتقال خون سالروز تاسیس سازمان را تبریک گفت

دکتر علی اکبر پور فتح اله در پیامی سالروز تاسیس سازمان انتقال خون 9 مرداد و رسیدن به آمار 50 میلیون اهدای خون ا ز بدو تاسیس سازمان تا کنون  را به خانواده بزرگ انتقال خون خصوصا کارکنان زحمتکش و خدوم سازمان تبریک گفت و از زحمات بیش از 4 دهه این عزیزان تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون وی ضمن تجلیل از جامعه 2 میلیون و صد هزار نفری اهدا کنندگان کشور گفت: سازمان انتقال خون از سالهای سیاه خون فروشی تا به امروز تحولات عظیم و چشمگیری را پشت سر گذاشته است و در گذر از خون فروشی با بنا نهادن رفتار اجتماعی ارزشمندی به نام اهدای خون داوطلبانه و بدون چشمداشت توانسته است ضمن تامین خون کافی و توزیع عادلانه آن در سراسر کشور عنوان افتخار آمیز یکی از سالم ترین خونهای دنیا را کسب کند.

وی در این پیام یاد آور شده است: تقارن تاسیس سازمان انتقال خون با سالهای پر التهاب و انگیزه بخش انقلاب و پس از آن مواجهه با 8 سال دفاع مقدس چنان روحیه عشق و ایثارو همدلی را در میان مردم کشور عزیزمان نهادینه کرد که تا امروز نیز باقی است.

مدیر عامل سازمان انتقال خون چهره امروز سازمان را چنین ترسیم کرد: سازمانی زنده، پویا، پیشرو، پیشتاز از نظر علمی پژوهشی و جذب اهدا کنندگان در میان کشورهای منطقه امرو، خاورمیانه، اروپای شرقی و شرق آسیا، دارای امتیاز همکاری با سازمان جهانی بهداشت، دارای شاخص اهدای خون 27 در هزار که با فاصله زیاد نسبت به کشورهای در حال توسعه و متوسط و نزدیک به کشورهای توسعه یافته و مترقی است.

دکتر پور فتح اله افتخار انتقال خون ایران را اهدا کنندگان آگاه و کارکنان صدیق این سازمان دانست و تاکید کرد بیش از 4 دهه را همراه با مردمی پشت سر گذاشته ایم که فرهنگ ایثار در رگ و پی شان ریشه دوانیده است. اکنون که سالمندی جمعیت را شاهد هستیم و نسل اول اهدا کنندگان خون روبه بازنشستگی می نهند امید است با نهادن این پرچم بر دوش جوانان و فرهنگ سازی برای تدواوم اهدای خون در نسلهای جوان آینده باهم قدم به عصر اهدای مستقیم فراورده های خون و سلولهای بنیادی بگذاریم و در این راه نیز در کنار مردم شریفمان سرآمد باشیم. زیرا این سازمان تامین کنندگان مردمی و خدمات مردمی دارد که با همت مردم این مرز و بوم به پیش می رود.

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

سال 1398 سال رونق تولید (کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به اداره کل انتقال خون استان البرز می باشد )

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0