عنوان : تقدیراز اهداكنندگان زندگی در روزجهانی اهداكنندگان خون
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ 
ساعت : ۱۱:۴۲:۵۹

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۱

 به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان البرز ، آیین  گرامیداشت 24 خرداد روز جهانی اهداکنندگان خون با حضور دکتر پورفتح اله مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران و هیات همراه ،  دکتر کولیوند نماینده مجلس شورای اسلامی ، دکترعباس زارع رئیس شورای شهر کرج ، فاطمه شیدایی رئیس کانون هموفیلی استان ، مهران رجبی بازیگر نامی و برخی از مسئولین  استانی با اجرای مجری توانمند صداوسیما مسعود چمنی و علیرضا مسلمی هنرمند تقلید صدای کشور در سالن میلاد برگزار شد .

دکتر مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان ضمن خوش آمدگویی به حضار بالاخص اهداکنندگان مستمرخون این روز را گرامی داشت .

وی با اعلام این خبر که البرزی ها در سال گذشته بیش از 63 هزار واحد خون اهدا کرده اند ، گفت : استمرار اهدا خون یک امر ضروری برای جامعه رو به سالمندی ایران است وضرورت اهدا خون جوانان و بانوان بیش از پیش مطرح می شود .

محمدرضا مهدی زاده در آیین گرامیداشت روز جهانی اهداکنندگان افزود : شعار سال جاری با نام دسترسی به خون سالم حق همه نیازمندان به خون  نامگذاری شده است و براساس این  شعار ملی و به برکت شبکه خونرسانی کشور خون سالم و کافی به طور یکسان در سراسر کشور و حتی دور دست ترین نقاط به طور یکسان توزیع می شود

وی با بیان این مطلب که خوشبختانه در ایران ، خون سالم در اختیار تمام بیماران قرار می گیرد ، مطرح کرد : طبق  آمار سازمان بهداشت جهانی 70 درصد خونهای تولیدی به مصرف افراد بالای 50 سال می رسد.

دکتر پورفتح اله  مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران با حضور در این آیین که هر ساله در کل کشور برگزار می گردد با بیان این مطلب که همه استان های ایران تولید و ممیزی بین المللی اهداء خون را طی کرده اند ، گفت : ورود پلاسمای خون ایران به اتحادیه اروپا منطبق با بالاترین استانداردهای بهداشتی است .

علی اکبرپورفتح اله بیان نمود : آزمایش دومیلیون پلاسمای ایرانی که برای آزمایش به اروپا رفته است نشان می دهد که کیفیت آن با استانداردهای معین و تبدیل آن به واکسن یکی از دستاوردهای خوب ایران است .

وی با اشاره به این مطلب که خون در کشورهای در حال پیشرفت به صورت داوطلبانه  دریافت  نمی شود ، مطرح کرد : فرهنگ اهدا خون در کشورمان در حال پیشرفت است و اهمیت اساسی و جایگاه ویژه ای دارد .

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در پایان مطالبشان با بیان این مطلب که در جریان عملیات انتقال خون موفق به 17 میلیون دلار کاهش ارزی شده ایم ، خاطر نشان کرد : مفهوم عدالت اجتماعی در قالب استانداردهای لازم در دریافت و انتقال خون در تمام کشور اعمال شده است .

در این آیین از اهداکنندگان مستمر خون متولد 24 خرداد ضمن گرامیداشت زادروزشان با اهدای لوح و هدیه تقدیر وتشکر گردید .

همچنین از 50 نفر از اهداکنندگان مستمر خون ، پلاکت فرزیس و پلاسما فرزیس باسابقه بیشترین اهدا ، توسط مسئولین کشوری و استانی تقدیربه عمل آمد.

ضمنا هیات وشوکاران استان نیز با حضور در مراسم اقدام به اجرای برنامه توسط قهرمانان کشوری و استانی این رشته نمودند .

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

سال 1398 سال رونق تولید (کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به اداره کل انتقال خون استان البرز می باشد )

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0