رو عنوان : مدیر عامل سازمان انتقال خون:
عنوان : ماه اسفند با اهدای خون به پیشواز عید بروید
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ 
ساعت : ۹:۵:۴۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر عامل سازمان انتقال خون:

ماه اسفند با اهدای خون به پیشواز عید بروید

مدیرعامل سازمان انتقال خون اسفند ماه را برای سازمان، ماه متفاوتی خواند و گفت: در این ماه آمار مراجعه اهداکنندگان خون کاهش می یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون وی در پیامی اوقات خوشی را برای روزهای پایان سال هموطنان آرزو کرد و خطاب به ایشان گفت: این روزها که شما هموطنان عزیز سرگرم تدارک و استقبال از سال جدید می باشند ترافیک، سنت خانه تکانی، خرید عید و تدارک سال جدید اولویت اهدای خون را به تعویق می اندازد در حالیکه نیاز به خون و فرآورده های آن همیشگی است و عمر فرآورده های خونی کوتاه و این سازمان همیشه چشم به راه همراهی اهداکنندگان خون است.

وی تاکید کرد: اسفند ماه مصرف خون و فرآورده های آن را هم افزایش می دهد زیرا عزیزان تالاسمی که مصرف کنندگان دائمی خون هستند تمایل دارند که تزریق خون منظم خود را قبل از روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز انجام دهند.

دکتر پور فتح اله افزود: تعداد اعمال جراحی در این ماه افزایش می یابد وهفته آخر اسفند ماه که به تعطیلات ختم می شود، بیماران تحت عمل جراحی، باید در بیمارستان پایدار و ترخیص شوند.

وی افزود: پایان اسفند ماه آغاز سفرهای نوروزی است که در کشور ما بیشتر با خودرو صورت می گیرد و حجم تصادفات نیاز به خون را افزایش می دهد و سازمان مجبور به افزایش ذخیره خون و فرآورده های آن قبل از پایان سال است تا نوروزی بدون دغدغه را برای هموطنان به ارمغان آورد.

وی با اشاره به اهدا کنندگان خون به عنوان سرمایه اجتماعی بزرگ این سازمان گفت:  نزدیک به یک میلیون و 400 هزار نفر از هموطنانی که متفاوت و ایثارگر هستند ، سالانه بیش از 2 میلیون و 100 هزار واحد خون اهدا می کنند و امید وارم که این اسفند ماه هم به یاری بیماران بشتابند و پیشاپیش، قدوم پر برکت ایشان را در مراکز انتقال خون گرامی می داریم واز ایشان و سایر مردم عزیز کشورمان برای حضور همه روزه در مراکز انتقال خون طی ماه اسفند دعوت می کنم.

وی تاکید کرد همکارانم در سراسر کشور چون سالهای اخیر سنت چهارشنبه سوری را با شعار «سرخی من از تو» در چهارشنبه آخرین هفته سال در مراکز انتقال خون به انتظار هموطنان خواهند بود.

وی افزود: حضور در مراکز انتقال خون و فرهنگ سازی اهدای خون و گسترش آن در خانواده ها در این مناسبت فرهنگی فرخنده می تواند سبب افزایش ذخیره خون و فرآورده های آن در پایان سال شود.بازگشت           چاپ چاپ         
 

سال 1398 سال رونق تولید (کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به اداره کل انتقال خون استان البرز می باشد )

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0