/  4
عنوان : برگزاری كمیته استانی انتقال خون در دانشگاه علوم پزشكی استان البرز
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ 
ساعت : ۱۲:۳۵:۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان البرز ، جلسه کمیته استانی انتقال خون با حضور دکتر مهدی زاده مدیرکل و مسئولین انتقال خون ،دکتر فلاح مدیریت هماهنگی و نظارت بر شبکه آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی ، ریاست بیمارستانها و مسئولین بانک خون و پزشکان ارشد هموویژیلانس مراکز درمانی با هدف ارزیابی و بررسی زنجیره تزریق خون در بیمارستان ها در سالن فارابی دانشگاه علوم پزشکی البرز  برگزار شد .

دکتر فلاح مدیریت هماهنگی و نظارت بر شبکه  آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی ، ضمن خیر مقدم به حضار از زحمات مدیرکل و کارکنان انتقال خون و ارائه خدمات به موقع به بیمارستانهای البرز تشکر نمود و گفت : توزیع خون و فرآورده های خونی در سطح استان و در تمام فصول سال بی کم و کاست صورت می گیرد و این گواه بر تلاشهای شبانه روزی مسئولین و کارکنان تلاشگر انتقال خون است .

دکتر مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان البرز ، ضمن تشکر از زحمات مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و کارکنان مراکز درمانی ،  درخصوص پاسخ دهی به درخواست های بیمارستان های تحت پوشش انتقال خون استان البرز گفت : با تلاش های شبانه روزی کارکنان انتقال خون توانستیم درخواستهای خون و فرآورده های خونی  بیمارستانها را به نحو مطلوب پاسخ دهیم .

ایشان در خصوص گزارش دهی به موقع عوارض ناشی از تزریق خون ،  درخواست  خون اتولوگ جهت  بیماران متقاضی جراحی های  غیر اورژانسی و استفاده از فرآورده های نوین انتقال خون از جمله پلاکت فرزیس تاکید نمود.

وی در ادامه به استقرار سیستم مدیریت مصرف خون بیمار در سه بیمارستان استان البرز اشاره و تاکید نمود که این سیستم در اینده نزدیک در تمام مراکز درمانی استان باید مستقر و بدین ترتیب شاهد مصرف بهینه فرآورده های خونی و کاهش عوارض ناشی از تزریق خون باشیم .

مهدی زاده افزود: برگزاری کمیته انتقال خون می تواند در جهت اجرای الزامات نظام مراقبت از خون (هموویژیلانس ) و تعامل هر چه بیشتر انتقال خون و بیمارستانها گام موثری بر دارد .

درادامه امرالهی مسئول هموویژیلانس به تشریح وضعیت اجرای هموویژیلانس و استانداردهای بانک خون بیمارستانها پرداخت و خواستار توجه بیشتر مسئولان مراکز درمانی نسبت به اجرای الزامات سیستم مراقبت از خون در مرکز درمانی شد .

در خاتمه جلسه با طرح مسائل مختلف از سوی مراکز درمانی و پاسخ مدیرکل انتقال خون البرزمورد بررسی قرار گرفت و همچنین از زحمات کارشناسان پرتلاش بانک خون بیمارستانهای الزهرااشتهارد قائم و تامین اجتماعی البرز تقدیربعمل آمد .بازگشت           چاپ چاپ         
 

سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی (کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به اداره کل انتقال خون استان البرز می باشد )

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0