عنوان : همكاری موسسه رازی با سازمان انتقال خون برای تولید سرم‌های درمانی
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ 
ساعت : ۱۰:۴۶:۳۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رییس موسسه رازی اعلام کرد:

همکاری موسسه رازی با سازمان انتقال خون برای تولید سرم‌های درمانی

کرج – رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از همکاری این موسسه با سازمان انتقال خون برای تولید سرم‌های درمانی نظیر سرم ضد مار و عقرب گزیدگی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اسحاقی صبح پنجشنبه در دیدار با مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور، اظهار کرد: آغاز همکاری موسسه با این سازمان بر مبنای پروژه‌های تحقیقاتی خواهد بود.

وی تغییر فرآیندهای بستر تولید سرم ضد مارگزیدگی و ضد عقرب‌زدگی از اسب به انسان را از اهداف این همکاری برشمرد و گفت: سازمان انتقال خون تنها در خصوص سرم ضد هاری چنین تجربه‌ای را عملیاتی کرده و این پیشنهاد در راستای همکاری برای تولید سرم هایی نظیر ضد مار و عقرب گزیدگی، کزاز، دیفتری و از این قبیل بیماری‌ها ارائه‌شده است.

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی اضافه کرد: موسسه رازی تجربه تولید فرآورده‌های ضد مارگزیدگی، عقرب‌زدگی و سایر فرآورده‌ها را دارد و می‌تواند در اجرای این پروژه مفید واقع شود.

اسحاقی با تأکید بر اینکه بر اساس این پیشنهاد برای تولید سرم های ضد دیفتری و ضد کزاز از انسان به‌جای اسب استفاده شود، گفت: تاکنون در دنیا برای تولید مقادیر کم از این روش استفاده‌شده و امکان اجرای این پیشنهاد در موسسه رازی نیز با همکاری سازمان انتقال خون وجود دارد.

وی بابیان اینکه بانک پلاسمای زیادی در سازمان انتقال خون وجود دارد افزود: به شکل تئوری با استخراج آنتی‌بادی‌ از این پلاسماها و استحصال آن می‌توان نسبت به درمان بیماری‌هایی نظیر کزاز و دیفتری اقدام کرد، اما اینکه در عمل هم بتوان دست به چنین کاری زد، نیازمند مطالعه و تحقیق بیشتر استبازگشت           چاپ چاپ         
 

سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی (کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به اداره کل انتقال خون استان البرز می باشد )

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0