/  6
عنوان : نذر حسینی خون و پلاسما در تاسوعا و عاشورا در استان البرز
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۶/۲۹ 
ساعت : ۱۹:۵۶:۴۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

امام حسین (ع) با قیام خود و شهادت مظلومانه‌اش به همه مسلمانان و مردمان آزاده دنیا درس فداکاری، ایثار و از خود گذشتگی داده و مردم نوع دوست  البرز ،  در ایام تاسوعا و عاشورای با الگو از سالار شهیدان ، با اهدای خون و پلاسما حماسه ایثار و از خودگذشتگی را در انتقال خون استان البرز آفریدند .

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان البرز ، در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی جمع کثیری از مردم شریف و ایثارگر استان البرز  به رسم نوع دوستی با اهدای خون و پلاسما به گروه شفادهندگان پیوستند .

دکتر مهدی زاده ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان از حضور عاشورایی  مردم شریف استان البرز جهت ادای نذر خون در مراکز اهدای خون تشکر نمود ،وی اظهار نمود  اهدا کنندگان با اهدای خون ، فرهنگ ایثار، فداکاری و نوع دوستی را در جامعه ارتقا می بخشند.

وی افزود :  امسال علاوه بر نذر خون ، اهدای پلاسما توسط اهدا کنندگان  مورد استقبال قرار گرفت   وعزاداران حسینی  در تهیه داروهای مشتق از پلاسما جهت نجات بیماران خاص نقش بسزایی را ایفا نمودند.

ایشان در خاتمه اظهار داشت تعداد 1420 نفر به پایگاههای انتقال خون مراجعه ، که از این تعداد 982 نفر اهدای خون و 69  نفر اهدای پلاسما نموده اند   ، که نسبت به مدت مشابه سال قبل  60 درصد افزایش داشته است . قابل ذکر است که 50 درصد از خونهای اهدایی  توسط اهدا کنندگان مستمر که مهمترین شاخص در سلامت خون بوده ، صورت گرفته است .

ضمنا مدیرکل با حضور در کلیه بخشهای اداره کل از زحمات شبانه روزی کارکنان انتقال خون تشکر و قدردانی نمود .

گفتنی است ایستگاه صلواتی توسط اهدا کننده مستمر خون ، پروانه فنائیان جهت تکریم و پذیرایی از عزاداران نذر کننده خون و پلاسما در اداره کل مستقر گردید.بازگشت           چاپ چاپ         
 

سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی (کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به اداره کل انتقال خون استان البرز می باشد )

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0