/  6
عنوان : آیین گرامیداشت روز جهانی اهداكنندگان خون در البرز
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ 
ساعت : ۷:۳۸:۳۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

آیین گرامیداشت روز جهانی اهداکنندگان خون با حضور دکتر کولیوند نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ، شورای شهر ، معاونت اموراجتماعی شهرداری کرج  ، اهداکنندگان مستمر و نیز اصحاب رسانه ها در تالار بزرگ شهیدان نژاد فلاح برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان البرز ، مراسم گرامی داشت روز جهانی اهدا کنندگان خون 2018 در روز سه شنبه 22خردادماه در تالار بزرگ شهیدان نژاد فلاح با مشارکت و همراهی معاونت اموراجتماعی شهرداری کرج برگزار گردید که در این مراسم جمعی از مسئولین انتقال خون و استانی ، اهداکنندگان مستمر خون ، پلاسما ، پلاکت فرزیس و جمع کثیری از مردم و اصحاب رسانه حضور داشتند .

در ابتدای مراسم ، دکتر مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان البرز ضمن تبریک روز جهانی اهداکنندگان خون با بیان شعار امسال سازمان جهانی بهداشت "من هستم " مرا هزار امید است ... و هر هزار توئی "خاطرنشان کرد : میلیون‌ها نفر در سراسر جهان جانشان را مدیون انسان‌هایی هستند که هرگز آنها را ندیده‌اند. کسانی که بدون هیچ گونه انتظار و یا اخذ پاداش و تشویق، خون با ارزش خود را اهدا می‌‌کنند.

وی در خصوص اهدای فرآورده های نوین ، پلاسما و پلاکت فرزیس و نیاز به فرهنگ سازی  و نهادینه شدن این امر حسنه در جامعه تاکید کرد .

ایشان بیان نمود  : بایستی فرهنگ اهدای خون مستمر را در بین اهداکنندگان خون در سراسر جامعه گسترش دهیم ، وی افزود: واقعیت این است که بر اساس مطالعات انجام شده، خونی که اهداکنندگان مستمر اهدا می‌کنند، سالم‌ترین خون در دنیا محسوب می‌شود. چراکه این افراد به طور مکرر آزمایش‌های لازم را انجام می‌دهند، آموزش‌های لازم را دیده‌اند و به خودمراقبتی اعتقاد دارند. به همین دلیل خونی که از اهداکنندگان مستمر اهدا می‌شود، ‌ سالم‌ترین خون در دنیا است.

گفتنی است در این جشن باشکوه که در فضایی آکنده از شور و نشاط برگزارشد از اهدا کنندگان مستمر خون ، پلاسما و پلاکت فرزیس  با دفعات بالا ، با اهدای هدایائی با حضور مسئولین تقدیر بعمل آمد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی (کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به اداره کل انتقال خون استان البرز می باشد )

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0