رو عنوان : در مراسم افتتاحیه کارخانه تولید کیسه خون مطرح شد:
عنوان : كارخانه تولید كیسه خون ماكوفارما فردآور دستاورد برجام است
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ 
ساعت : ۱۵:۱۶:۲۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

صبح امروز کارخانه ماکوفارما فرد آورکه از دستاوردهای مهم برجام به شمار می رود با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد ودکتر پور فتح‌الله پیش از ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در کرج، با اشاره به اینکه امکان تولید انواع کیسه‌های خونی تحت معتبر ترین برند بین المللی در این کارخانه وجود دارد.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران مدیر عامل سازمان انتقال خون ادامه داد: تولید با برند بین المللی، بازاریابی محصولات، و به دست آوردن دانش و فن آوری تولید تجهیزات و نیازهای انتقال خون از نگرانی های همیشگی ما بود که با افتتاح این کارخانه بخشی از این نیازها برطرف می شود.
 
وی  ادامه داد: به جای اختراع دوباره چرخ باید فن آوری و دانش تولید را به کشور بیاوریم. وی افزود: در عرصه ای که تولید کیسه خون در انحصار تنها چند برند موفق در دنیا است به دست آوردن تکنولوژی تولید کیسه خون با همان کیفیتی که در فرانسه تولید می شود برای ایران یک موفقیت است.
 
وی با اشاره به اهمیت و حساسیت این فناوری گفت: ایران یکی از بزرگترین مصرف کنندگان کیسه خون در منطقه است و با توجه به موقعیت ژئوپولتیک ایران و دانش فنی متخصصان ایرانی این پتانسیل در ا یران و جود داشت که با تولید کیسه خون تحت برند بین المللی ماکوفارما بازار منطقه را به دست آورد.
 
وی با تأکید بر حضور سرمایه‌گذاران خارجی در این کارخانه، گفت: این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۵۰درصدی سرمایه‌گذاران خارجی و سهم 50 درصدی شرکت فرد آورکه سالها تامین کیسه خون ایران را برعهده داشته افتتاح می‌شود.
 
مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور بابیان اینکه ظرفیت تولید کارخانه کیسه خون بالاتر از سطح نیاز کشور است، گفت: این کارخانه در یک نوبت امکان تولید ۶میلیون کیسه خون را دارد و درصورتی‌که سه نوبت‌کار کند ۱۸میلیون کیسه خون تولید می‌شود، در این صورت می‌توانیم محصول را صادرو نیاز منطقه را تامین کنیم.
 
دکتر پور فتح‌اله  تصریح کرد: با خودکفایی در تولید کیسه خون‌ و صادرات آن، می‌توانیم دانش این حوزه را ارتقاء دهیم.
 
هم اکنون 70 نفر در این شرکت آغاز به کار کرده اند و امکان اشتغال  ۲۰۰نفر فراهم است و در صورت صادرات محصولات کیسه خون به بازارهای خارجی امکان اشتغال‌زایی برای ۴۰۰متخصص وجود خواهد داشت.
 
میشل پیترشیا مدیر عامل روز دوشنبه در آیین افتتاح بزرگ ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در منطقه ویژه اقتصادی پیام در البرز، افزود: سرمایه گذاری این پروژه از یک و نیم سال قبل آغاز شده بود که فاز اول آن احداث انبار و بسته بندی بود.
 
وی اضافه کرد:ساخت فاز دوم نیز که شامل تجهیزات اصلی آن بود نیز از یک زمین خاکی آغاز که امروز آماده اولین تولید خود هستیم.
 
پیترشیا با بیان اینکه احداث این کارخانه از بزرگ ترین دستاوردهای شرکت فاکوفارما طی 40 سال گذشته بوده، اظهار داشت: این پروژه با همکاری متخصصان ایرانی انجام شده که می تواند تبدیل به یک الگو و نمونه شود.
 
آیین بهره برداری از مرکز تولید کیسه خون با حضور مسئولین استانی و کشوری در منطقه ویژه اقتصادی پیام اجرا شده است.
 
بزرگ ترین کارخانه تولید کیسه خون در خاورمیانه روز دوشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز به بهره برداری رسید.
این کارخانه با مشارکت کمپانی فرانسوی ماکوفارما و بخش خصوصی ایران با سرمایه 10 میلیون یورو و 500 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
بزرگ ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه توانایی تولید 10 میلیون کیسه خون در سال را دارد.
400 نفر از متخصصین ایرانی و 50 متخصص فرانسوی در این کارخانه مشغول به فعالیت خواهند شد.
این کارخانه با جدیدترین فناوری دنیا در تولید کیسه های خون، جزو موسسات برتر تولید کننده کیسه خون در دنیا به شمار می رود.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم ضمن تشکر از مدیر عامل شرکت فرد آور و مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران به خاطر پی گیری این پروژه و دست اندرکاران آن گفت: امید ورام با کیفیت و کمیت و سرعت بالایی محصول این کارخانه روانه بازار شود و سود آن به کشور برگردد.
 
وی تاکید کرد: رفته رفته در می یابیم گرچه اقتصاد هدف نیست اما بزرگترین ابزار در رسیدن به اهداف بزرگ استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی است.وی ا براز امیدواری کرد که در این راستا بتوان همه استعدادهای کشور را مورد استفاده قرار داد.
 
وی افزود: از ظریف و تیم دیپلماسی رییس جمهور، حمایت رهبری و شورای نگهبان مجلس و تمامی کسانی که کمک کردند تا برجام به ثمر برسد باید تشکر کنیم زیرا این یکی از پروژه های پس از برجام است که می تواند بازار منطقه، اروپا و حتی آمریکا را به دست آورد.


بازگشت           چاپ چاپ         
 

سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی (کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به اداره کل انتقال خون استان البرز می باشد )

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0