رو عنوان : پیام مدیر عامل سازمان انتقال خون به مناسبت روز جوان:
عنوان : جوانان در تامین فراورده های خونی پیشقدم باشند
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ 
ساعت : ۷:۱۹:۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر عامل سازمان انتقال خون در پیامی روز جوان را به تمامی جوانان ایران خصوصا اهدا کنندگان خون و کارکنان جوان این سازمان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران دکتر علی اکبر پور فتح اله ضمن تبریک به مناسبت سالروز میلاد علی اکبر جوان رشید اهل بیت و روز جوان، گفت: وقت آن است که جوانان وطن پرچم اهدای خون را از دوش پدرانشان بر دارند و به دست گیرند و در شیوه های جدید تامین خون و فراورده های آن با سازمان انتقال خون همراه شوند.

مدیر عامل سازمان انتقال خون با اشاره به تغییراتی که در هرم جمعیتی به وجود آمده است گفت: رفته رفته جمعیت اهدا کنندگان سازمان انتقال خون که اغلب همزمان با جنگ تحمیلی وارد جرگه اهدای خون شده بودند از اهدای خون بازنشسته می شوند و این همراه است با آغاز رشد جمعیت سالمندان و کاهش جمعیت جوانان.

وی تاکید کرد: سیاست تک فرزندی که برخی خانواده ها در پیش گرفته اند باعث شده است تا هرم جمعیتی شکل وارونه به خود بگیرد و امروز رفته رفته از تعداد جوانان کاسته و بر تعداد سالمندان افزوده می شود.

افزایش تعداد سالمندان از یک سو خطر کمبود اهدا کننده خون را به همراه دارد و از سوی دیگر به دلیل مشکلات سالمندی و پیشرفت علم پزشکی جراحی ها و درمان های مبتنی بر فراورده های خونی افزایش می یابد.

وی از جوانان دعوت کرد تا برای آینده ای سالمتر اهدای خون و اهدای مستقیم پلاکت و پلاسما را در برنامه زندگی خود بگنجانند و به جمع اهدا کنندگان بپیوندند.
بازگشت           چاپ چاپ         
 

سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی (کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به اداره کل انتقال خون استان البرز می باشد )

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0